Ήττα για την ομάδα μας των εφήβων στη 2η αγωνιστική.

Τι μεταδίδει το GREEK HANDBALL:

ΕΣΧΑ εφήβων: Πρώτη νίκη για τον Ιωνικό με τα Βριλήσσια.

Ο Ιωνικός με σκορ 26-20, ήταν ο νικητής στον αγώνα με τα Βριλήσσια, για την δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΧΑ.
Μετά από ενα ισορροπημένο εικοσάλεπτο στο πρώτο μισό, όπου οι ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ενα ισχνό προβάδισμα με 12-10 στη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίχτες του Μιχάλη Φουντεδάκη, με καλή αμυντική λειτουργία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, κατάφεραν
να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, που τους βρήκε νικητές με σκορ 26-20.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 26-20
Πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 5-6, 8-7, 11-9, 12-10 ημ. 14-11, 17-12, 19-13, 20-15, 22-17, 26-20 τελ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Φουντεδάκης): Ζακυνθινός, Μπέσιος, Μεμμσης 2, Μάνθος 3, Μάγκος 2, Κοβάνης 1, Βασιλείου-Τσάφος 1, Δρέλλας, Θεοδωρόπουλος 10, Σάββας, Σιατράς 5, Μαρκοπουλιώτης 1, Μυλωνάς 1, Καρυτινός 1

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραγάζης): Πάλλης, Γκένας, Κορκολής, Τομαδάκης 4, Γλύκας 1, Παναγόπουλος 1, Τσολακίδης 6, Κρητικός 2, Σαλταγιαννης 1, Ταμπάκος 3, Κετιμές, Μαυροκέφαλος,Καμπουρελης 4, Λυσικάτος, Παπαναστασίου, Βελτανιώτης

Διαιτητές: Μπράμου-Λεφάκης Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 5/6 - 4/6